Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Shyhrete Behluli - Banu Gati  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Ma Te Mir Me U Ba"
I
Banu gati moj lulije
Me te marr na po vijna
Merri ngryk ti ata motra
Se na shum nuk rrina
Mos na le n'oborr me prit
Nji kohe hiç pa te pa
Se kto ingje qe te kan pas afer
S'durohen pa te sha

ref:x2
Hajde lule mashalla
Me kamb te mbar me bismila
Po t'urojme o t'ri e pleq
Zoti te rrujt prej synit te keq

II
Prej at dit o moj lulije
Ty kur te kem fejue
Jemi shty o na mes veti
Kush ma shum me knue
Merrni defat edhe luni
Ne tju nin krejt katuni
Ne te shkon zani ne shtat kojshi
Ken mos ta zen gjumi

ref:x2
Hajde lule mashalla
Me kamb te mbar me bismila
Po t'urojme o t'ri e pleq
Zoti te rrujt prej synit te keq


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet