Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Shyhrete Behluli - Lum Unaza N'doren Tande  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Ma Te Mir Me U Ba"
REF.:
Hajde nuse je ma e mira
gzove Nanen nanen po i qesh ftyra
lum unaza n'doren tande
lumja ti burr kon e bone

Tre muj para sikur sot
mahalla s`ka fjet
e kan dit kur bojna darsem
na e kallim krejt

ka ushtue zani i defit
sikur na qysh dojna
kur na pelqen nusja neve
me gjith zemer knojna

REF. 2x:
Hajde nuse je ma e mira
gzove Nanen nanen po i qesh ftyra
lum unaza n'doren tande
lumja ti burr kon e bone

Nana sot kendon per re
e motrat per vella
na ndero moj nusja jon
pak me temena

merre nuse at shami
sille n'valle leht
e ke zgjedhur djalin
qysh e deshte vet

REF. 2x:
Hajde nuse je ma e mira
gzove Nanen nanen po i qesh ftyra
lum unaza n'doren tande
lumja ti burr kon e bone


Ky tekst u dërgua nga Sara
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet