Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Audio Kërko Video

Shyhrete Behluli - Dritë E Diell Të Ka Nana  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

10/07/2014

2014-07-10T15:08:10+00:00

Këngë e albumit:

"Balada Dashurie"

Këngë e albumit:

"Shtëpi E Vjetër"
Ne prage te deres qan nji nan
O dhimbjen ne zemer son e mban
Po mberzitet per djal te vet
O e percjell sot per gurbet

Ah medet rrug e gjat
Ani bir ti paq nafak
Vec nji fjal nga ti e du
Rrugve t'keqija mos me shku

Drit e diell nana ty te ka o bir
Ma mir vdes se me te than sot lamtumir
Buk e kryp e zemer plot
A pa ty biri im per mu jeta osht e ftoft

E ka rrit me mund ket djal
O nusen ka dasht me ja marr
Si flen zemra me paslar
O nuk e bon xhumin rahat

Ah medet rrug e gjat
Ani bir ti paq nafak
Vec nji fjal nga ti e du
Rrugt e keqija mos me shku

Drit e diell nana ty te ka o bir
Ma mir vdes se me te than sot lamtumir
Buk e kryp e zemer plot
A pa ty biri im per mu jeta osht e ftoft


Ky tekst u dërgua nga Avdi
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet