Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  67
 • Emri i Vërtetë:
 • Sia Kate Isobelle Furler
 • Vendlindja:
 • South Australia 
 • Mosha:
 • 44 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Sia është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Sia Kate Isobelle Furler, better known simply as Sia, is an Australian singer and songwriter who has collaborated with many artists. In 2000, her single "Taken for Granted" was a top 10 hit in the United Kingdom. Her 2008 album Some People Have Real Problems peaked in the low 50s on the Billboard 200. At the ARIA Music Awards of 2009, Sia won the award for Best Music DVD and received six nominations at the ARIA Music Awards of 2010 and won Best I...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Dido

Pink

Paulina Rubio

Thalia

Chenoa

Shakira

Laura Pausini

Lââm

Imany

Ciara


Tags: Sia

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet