Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  73
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Sigi Bastri është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2011, Sigi Bastri ishte finaliste në Gjeniu I Vogel 4. Në vitin 2013, Sigi Bastri ishte finaliste në The Voice Of Albania 3. Në Maj 2014, Sigi merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Qendro Me Mua". Në Dhjetor 2014, Sigi Bastri & Florent Abrashi marrin pjesë në Festivali i 53-të Në RTSH me këngën "Eklips Mbi Oqean". Në Dhjetor 2015, Sigi Bastri merr pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Ëngjëll I Lirë". Më datë 28 Sht...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Finaliste në

The Voice Of Albania

Pjesëmarrëse në

X Factor Albania

Finaliste në

Gjeniu I Vogel

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Sigi, Sigi Bardhi, Sigi Bastri

Komente 0