Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Silva Gunbardhi - Esma

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Esma".
3. Video është e këngës "Esma", por nuk këndohet nga Silva Gunbardhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Silva Gunbardhi - Esma  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Këngë e albumit:

"Plaku, Plaka"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Esma" kënduar nga Silva Gunbardhi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Dino Merlin. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Bices ti nekom drugom,
dobra domacica;
postelje svilene,
vjecna spremacica.

Nekom ko je u tvoj zivot,
drito s' marsa pao;
nekom kome pametan,
covjek ne bi vjerovao.

Bices ti nekom drugom,
vjernapostena;
kao sto si bila meni,
otrov za sva vremena.

U sjenama, u venama,
ostavit ces trag;
ali ja vise nikada,
necu na tvoj prag.

Nek' su ti sretne sve godine,
bez mene, nocas kad odem ja,
medju nesretne, da te presretne,
opet bi dusa pozeljela.

Ref:
Esma bices pjesma
i u ljeta i u studen;
a, meni kako bude.

Bices ti nekom drugom.
sve sto nisi meni;
uzmi sve sto je tvoje,
spakuj se i kreni.

Ref:
Esma bices pjesma
i u ljeta i u studen;
a, meni kako bude.Më Shumë Këngë Nga Silva Gunbardhi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet