Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silva Gunbardhi - Zare Magjistare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  17

Ref...x2
O Zare moj Zare
Zare moj magjistare
Per ty moj beqare
Do ta djegim fare

40 çezma ne nje krua
Ky jarani ç'm'u afrua
Tek e para tek e dyta
Te mjeret seç ju tha gryka

Tek e dyta more tek e treta
Sevdane desha mor belane gjeta
Se sevdaja mor vella
Ta ben mendjen tralala

Rrumbullakja si kulaç
Kjo sevdaja moj s'ka ilaç
Mos na rri moj si kercure
Djemte e botes moj i semure

Rrumbu rrumbullakja si kulaç
Kjo sevdaja moj s'ka ilaç
Te heq brengat dhe merzine
E largon dhe pleqerine

Ref...x2
O Zare moj Zare
Zare moj magjistare
Per ty moj beqare
Do ta djegim fare

Çupe e vogel shtatfilizi
Ndizi moj kandilet ndizi
Beje gjithe dynjane drite
Se do martohesh nje dite

Çupe çupe e vogel si lastari
Sa merak moj te ka beqari
Sa merak te ka ai
Per ty digjet si qiri

Ref...x2
O Zare moj Zare
Zare moj magjistare
Per ty moj beqare
Do ta djegim fare

...

Fustanin me kinde
Sa bukur te rrinte
Nje qe kishte ky dyqani
Ta bleu jarani

Fustanin me kinde
Sa bukur te rrinte
Nje qe kishte ky pazari
Ta bleu beqari

O ta bleu beqari

Ballin me dukate
Qerpikun me lote
Çupa delikate moj
Nuse behet sot

Balli me dukate
Plot me lot qerpiku
Nusja nazemadhe moj
Te burri na iku

O te burri na iku


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Silva Gunbardhi - Zare Magjistare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zare Magjistare".
3. Video është e këngës "Zare Magjistare", por nuk këndohet nga Silva Gunbardhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Silva Gunbardhi:


Komente 0