Live Video

Silva Gunbardhi & Hysni Zela - Bjeri Gajdes


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/10/2012

2012-10-31T01:16:36

Më Shumë Nga

Hysni Zela

Këngë e albumit:

"Te Ka Lali Shpirt"
(Silva)
Nuk ka dasëm o pa dasmorë
nuk ka valle o pa valltar
dhe në vdeksha ju vallzoni
me këngët e vallet lart

Ref:2
Bjeri gajdes gajdegji
bjeri o t'lumtë dora
gajdegji or djal i ri
bjeri për Jafora

(Hysni)
Bjeri bjeri gajdes gajdegj
bjeri bjeri o t'lumt dora
bjeri o djal i ri

(Silva)
Sot ka fest vendlindja jonë
e gjithë rinina zemrat naj ngre
sot ka fest gjithë Shqiptartia
se n'shpirt vlon dashuriaaa...

Ref:4
Bjeri gajdes gajdegji
bjeri o t'lumtë dora
gajdegji or djal i ri
bjeri për Jafora


Ky tekst u dërgua nga Mesefa Tahiri dhe Anita Tahiri
Më Shumë Këngë Nga Silva Gunbardhi:

Më Shumë...