Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silva Gunbardhi - Kolazh Dasme Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  4

[Silva:]
Hape vallen sonte I zoti i shtepise
Se marton o po martone yllin e beqarise
Hape vallen sonte i zoti i shtepise
Se marton o po martone yllin e beqarise
Dasma jone flak flak me aheng dhe taban
Dashuria fort i lidhi dhe askush moj nuk i ndan
Dasma jone flak flak me aheng edhe taban
dashuria fort i lidhi dhe askush moj nuk i ndan

(Ref:)
C'kane qe ndricojne shkallet e shtepise
e po po martojme o po martojme yllin e beqarise
C'kane qe ndricojne shkallet e shtepise
epo po martojme o po martojme yllin e beqarise
Dasma jone flak flak me aheng dhe taban
dashuria fort i i lidhi dhe askush moj nuk i ndan
Dasma jone flak flak me aheng edhe taban
dhe askush moj nuk i ndan

[Silva:]
O jemi mbledhur sonte ciftin ta martojme
me kenge edhe valle sic e ka zakon
jemi mbledhur sonte more ciftin ta martojme
me kenge edhe valle sic e ka zakon

(Refreni:)
E do ta djegim fare sic na ka lezet
ne kenge edhe valle shqiptari eshte mbret
Do ta djegim fare more sic na ka lezet
ne kenge edhe valle shqiptari eshte mbret
Shqiptari eshte mbret
Silva Gunbardhi
Publikimi: 17/07/2017
Orkestrimi: Alsked Rrenja


Silva Gunbardhi - Kolazh Dasme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Dasme".
3. Video është e këngës "Kolazh Dasme", por nuk këndohet nga Silva Gunbardhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Silva Gunbardhi:


Komente 0