Më mbaj mend (për 1 muaj)

Silva Tafani - Te Dua... Me Fal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24

Si te te fal...

Jo nuk e di per ke vajton.
Vajton per mua apo per tjeter ?
Si t'i besoj syve te tu ?
Per tjeteren qajne edhe s'kursehen.

Koken mbeshtetur e ke tek une,
edhe me thua fjale qe s'mabrohen.
Ku te besoj ne lot a sy,
me nje zhgenjim une po largohem.

Ref.
Si te te fal ?
S'kam lote dhe as fjal'.
Pa ty une po shkoj.
Me veten une do te rroj.

Une nuk kam dashur qe ty te lendoj.
Te tjera buze s'kam dashur t'provoj.
Se boja vetem me ty te jetoj.
Por e pesova nga ty qe t'besoj.


Ky tekst u dërgua nga  EliosshuliSilvia Tafani
Publikimi: 18/02/2012
Muzika: Gjergj Jorgaqi
Teksti: Gjergj Jorgaqi
Orkestrimi: Gjergj Jorgaqi


Silva Tafani - Te Dua... Me Fal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dua... Me Fal".
3. Video është e këngës "Te Dua... Me Fal", por nuk këndohet nga Silva Tafani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Silvia Tafani:


Komente 0