Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Gjergj Jorgaqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18
BIOGRAFIA: Gjergj Jorgaqi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Në Dhjetor 1991, Gjergj Jorgaqi & Jani Çekixhi marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Sa Thellë Zemrën Ma Trazove". Në Dhjetor 1997, Gjergj Jorgaqi merr pjesë në Festivali i 36-të në RTSH me këngën "Renia E Debores". Në vitin 1997, Gjergj Jorgaqi publikon albumin "Qaj Dhe Qesh". Në Nëntor 1999, Gjergj Jorgaqi merr pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Ti S'e Ndjen Ate Qe Fal". Në vitin 2000, Gjergj Jorgaqi publikon albu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareStres (2008)

Seks Apo Fjale... (2002)

Paradoks (2000)

Qaj Dhe Qesh (1997)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Edi King

Kristo Trendafili

Agon Ibrahimi

Sheki Hoxha

Nijazi Bytyqi

Gima

Agron Berisha

Evans Rama

Senad Rrahmani

Gledi

Tags: Gjergj Jorgaqi, Gjergji Jorgaqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet