Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Silvana Berki

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  27
 • Vendlindja:
 • Vlorë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Finlandë 
 • Mosha:
 • 51 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Silvana Berki është një shkrimtare e njohur. Silvana Begotaraj Berki është poete shqiptaro-finlandeze. Përveç poezisë ajo ka shkruar edhe prozën e shkurtër dhe aforizma. Berki, ish-anëtare e bordit drejtues të Lidhjes së Shkrimtarëve “Galaktika poetike Atunis” si edhe anëtare e Lidhjes së Shkrimtarëve “Pirkalaiskirjailiat ry”. Ajo banon në qytetin e Tamperes/Finlandë prej vitit 1991. Silvana ka mbaruar master në shkencave sociale, universiteti i Tamperes dhe Laplandës. Punon në zyrat adm...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Irma Kurti

Anila Varfi

Aferdita Beçiri

Viktoria Xhako

Makfire Canolli

Delinda Muçollari

Mimoza Bici

Remzije Zekolli

Manjola Brahaj

Drita Fejza

Tags: Silvana Berki, Silvana Begotaraj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet