Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rruget E Botës

T'gjitha gjërat që kam provuar
Veç një gjë n'shpirt m'ka tha
Me ata njerëz që shumë i dua
Kur m'erdh koha për me u n’da

Plas moj zemer cop ne cop
Me çantë n'dorë rinia m'shkoi
Shumë i humba njerzit e dashur
Shpërtheu zemra, më z'duroi

Mireupafshim o gurbet i zi
Mirupafshim punë dhe pare
Unë po nisem në shtëpi
Ku me presin shok dhe shoqe

Rruget e botës me kan lodh
Digjem flak per vendin Tim
Me ka marr madhi per oborr
Aty ku shtatin e kam rrit

Rrugëve të botës në vetemi
Erdha i ri erdha n’rini
Rugëve t’botës larg e larg
Erdha i ri e po kthehem plak

- Poezi nga Simon Gjonaj


- U dërgua nga SimonGj1 -


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente 0