A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Nese Me Tradhton

Nëse më tradhëton
Të vret perendia
Por,më së shumti të vrasin
Vuajtjet e mia
Bora e bardhë, bjen prej malit
Fjala tradhëti
rrjedhë prej gojës së djalit
sytë e mi,prapë të kërkojnë
sikur shiu ,vetëm lotojnë
jo ,jo nuk mundem me të harua
se unë ende të du
edhe pse m\'ke tradhëtu
kur një ditë të pashë
ishe me një tjetër
mendova se do të pendohesh
ta shkrujta një letër
letrën kur e shkrova
plasa tue vajtu
martohu ,o i dashur
se mua më kanë martu.

- poezi nga Simona Shalcanj


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019