Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #Tema: Poezi Për Fëmijët

Ndal Dhuna

NDALO DHUNEN O NJERI
MOS QELLO SE ESHT FEMI
AI ESHT EGJELL PLOT DASHNI
MOS JA NZJERR LOTIN NE SY

TI O PRIND QE DHUNON FEMIN
TI SE NJEH KURR DASHURIN
TI MEKATIN SHUM E SHTON
KUR FEMIJEN E QELLON

SE FEMIJA PER BAB E NAN
ESHT SI DJELLI QE SHENDRIT DYNJAN
ESHT KRIESA E TE MADHIT ZOT
MOS JUA NZIRRNI ME DHUN AT LOT

ME NIGJONI O NJEREZI
LUM KUSH KA FEMI NE SHPI
KA GEZIM DHE LUMTURI
ESHT ME E MADHJA PASURI

- Poezia u dërgua nga Simona Shalcanj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  111
Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017