Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Fëmijët

Ndal Dhuna

NDALO DHUNEN O NJERI
MOS QELLO SE ESHT FEMI
AI ESHT EGJELL PLOT DASHNI
MOS JA NZJERR LOTIN NE SY

TI O PRIND QE DHUNON FEMIN
TI SE NJEH KURR DASHURIN
TI MEKATIN SHUM E SHTON
KUR FEMIJEN E QELLON

SE FEMIJA PER BAB E NAN
ESHT SI DJELLI QE SHENDRIT DYNJAN
ESHT KRIESA E TE MADHIT ZOT
MOS JUA NZIRRNI ME DHUN AT LOT

ME NIGJONI O NJEREZI
LUM KUSH KA FEMI NE SHPI
KA GEZIM DHE LUMTURI
ESHT ME E MADHJA PASURI

- poezi nga Simona Shalcanj


- Poezia u dërgua nga Simona Shalcanj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  145
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYKomente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet