Simona Shalcanj Poezi
Simona Shalcanj

Tema: Poezi Dashurie


Per Ty Qe S'e Meriton Kete Shkrim

Per ty qe se meriton kete shkrim.
Ti ishe dikur nje shok i mire.Mund ta quajme keshtu?Per ty qe ke lene gjurme ne zemren time,per ty qe e ke pasur deren e hapur ne thellesine e shpirtit tim,hija jote ka pasur kete shanc,jo ti.Besoja me shume tek ti sesa tek vetja ime.
Krijova ne mendjen time ate iluzion qe leviz boten,qe sjetoja dot pa ate hije,por sot mund te te them qe jetoj pa ate HIJE kam ulur veten duke te krahasuar,por sot askush smund te me uli poshte pasi ne rralle te pare vij une pastaj vjen ti.Isha e lumtur per cdo gje sado e vogel,per nje buzeqeshje te dhene per nje fjale e thene nga ti.Cdo gje e ka nje shpjegim por une ne fakt nuk arrij ti jap nje shpjegim shume gjerave pse valle????Ndoshta fajin se kam une apo se ke ti,apo serish po gabohem?Hija jote me ka dhuruar jete mendoje ke qene ti.Te kam thene te largohesh?JO;KURRE pasi doja te me qendroje prane.Tani ka mbetur thjesht nje kujtim.Dua te te shoh te lumtur,po te kisha mundesi dhe zemren do te dhuroja vetem ti te ishe i lumtur,POR kam frike se do ishte ne duart e gabuara...
Keto fjale qe me kishin ngel ishin vetem per ty...

- Poezi nga Simona Shalcanj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0