A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sinan Hoxha

Vendlindja: Tiranë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 42 Vjeç
Ditëlindja: 05 Shtator 1975
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha

Këndon kryesisht: Popullore Moderne Popullore E Shqipërisë Së Mesme

Sinan Hoxha është një këngëtar shumë i njohur. Sinan Hoxha, Sinan Hoxha, një emër mjaft dominant në skenën muzikore, lindi në lagjen Braka ne Tiranë, Shqipëri. Një djalë që ende duket goxha i ri edhe pse po i afrohet të 40-ave, ai është shumë dendur i rrethuar me vajza, më së shumti modele. Klipet e tij, ashtu si koncertet e ca më tepër, faqja në rrjetin social, janë të mbushura me femra që e admirojnë.
Ai, së bashku me Altin Shira, është një nga këngëtarët kryesorë të lëvizjes "Ringjallja Romës" Suksesin e deritashëm thotë se ia dedikon publikut, i cili ka bërë që brenda një periudhe të shkurtër të ngjitet lartë piedestaleve të këngës.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  xxSTINExx    arsimdiber  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  448

  • Sinan Hoxha ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Sinan Hoxha »
teksteshqip.com © 2007 - 2017