Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Vllasaliu - Dukane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

O moj dukane moj dukane,
puna e mar deshta me t'thane,
hej hej hej!
puna e mar deshta me t'thane.

O puna e mar deshta me t'thane,
dul ni gjarper, o me na ngrane,
hej hej hej!
dul ni gjarper me na ngrane.

O dul ni gjarper me na ngrane,
ku do t'rrina, neser mbrama?
hej hej hej!
ku do t'rrina neser mbrama?

O ku do t'rrina neser mbrama,
n'dhom te vogel, rreth me xhama,
hej hej hej!
n'dhom te vogel, rreth me xhama.

O n'dhom te vogel rreth me xhama,
aty rrishin 2-3 zana,
hej hej hej!
aty rrishin 2-3 zana.

O aty rrishin 2-3 zana,
pishin kafe me filxhana,
hej hej hej!
pishin kafe me filxhana.


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23

Sinan Vllasaliu - Dukane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dukane".
3. Video është e këngës "Dukane", por nuk këndohet nga Sinan Vllasaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Sinan Vllasaliu:


Komente 0