Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sinan Vllasaliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  322
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 58 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Sinan Vllasaliu është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë, popullore qytetare, popullore dasmash dhe popullore kosovare. Sinan Vllasaliu u lind në Prishtinë. Me muzikë ka filluar te merrej që se fëmij Në moshën 7-8 vjeqar. Ka të mbaruar shkollen e mesme te muzikës 'Prenk Jakova' per Kanto dhe Piano si dhe Fakultetin e Arteve te Bukura në Prishtinë. Ai ka marrur pjese ne te gjitha festivalet si: Akordet e Kosoves, Okraina e Arte, Tri orona etj. dhe ka fituar mjaft çmime. Ne vitin 1986, paraqitja e parë e tij skenike ishte kur per her te pare merr pjes në Okrianie...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Besnikët

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Komente

5 🔥Sinani Live 2020 (2020)

★★★★

Sinani & Xeni 2020 (2020)

★★★★

Teutë (2020)

★★★★★

Pardon (2019)

★★★★★

Sinani (2019)

★★★★★

Sinani (2018)

★★★★★

Shpija E Babës (2017)

★★★★★

Mos Paragjyko (2016)

★★★★★

Live 2015 (2015)

★★★★

Lemza (2014)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (15)

2
1
1
7
3
8
3
8
6
11

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Armend Rexhepagiqi

Naim Krasniqi

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Ilir Shaqiri

Mahmut Ferati

Ramadan Krasniqi (Dani)

Blero

D.U.D.A.

Avni Mula

Luan Zhegu

Tags: Sinan Vllasaliu, Sinan Vlasaliu, Sinan Vllasalliu, Sinan Vlasalliu


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet