TEKSTESHQIP

Sinan Vllasaliu
Ti Me Je Si Nji Pik Loti
Lyrics

Ref.:
Ti me je si nje pik loti engjell
nate kush te solli
N'dhimbjen time ti u trete
je nje yll qe fle ne dete
enderr ti mbete..

Çdo mengjes kur diellin shon
dua shpirtin te ma ngroh
Ti e vrave endrren time
flak i dhe dhe zemres sime
Jeta ime varg qe mbytet
thell ne zemren tende zhytet (2x)

Ref.:
Ti me je si nje pik loti engjell
nate kush te solli
N'dhimbjen time ti u trete
je nje yll qe fle ne dete
Enderr ti mbete..

Me mungon si nates hena
qaj vetem me dhemb zemra (2x)
Sa me larg qe je nga une
sdi pse aq ma shum te due.. (2x)

Ref. 2x:
Ti me je si nje pik loti engjell
nate kush te solli
N'dhimbjen time ti u trete
je nje yll qe fle ne dete
enderr ti mbete..

DËRGOI: