TEKSTESHQIP

Sinan Vllasaliu
Sa Mka Marr Malli
Lyrics

Se une ty te zgjodha
me te miren nder shoqe qe ti ke pas
E para me fole dhe mendova moj
se kurr s'ke me m'dasht

Se bashku kaluam dhe krijuam
ma t'bukren dashuri
prap i vetmuar kujtoj ditet moj
dhe netet me ty

[REF. x2:]
Sa m'ka marr malli me t'pa
Nuk kam dasht me ty me u nda
Dite e nate une te kujtoj
E kurr s'do te harroj

Sa here me marr malli
per me t'pas
dhe niher ne perqafim
dal naten ne dritare
e me kenge te kujtoj
e qan shpirtin im

Se bashku kaluam dhe krijuam
ma t'bukren dashuri
prap i vetmuar kujtoj ditet moj
dhe netet me ty

[REF. x6:]
Sa m'ka marr malli me t'pa
Nuk kam dasht me ty me u nda
Dite e nate une te kujtoj
E kurr s'do te harroj

DËRGOI: