Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skënder Rusi

Skënder Rusi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  37

Skënder Rusi është poet dhe autor këngësh i njohur. Skender Rusi gjeniu i letrave, i koheve moderne, ai nuk shkruan vargje ne leter te bardhe, ai hedh nota ne pentagram, ai kendon ne thellesi te shpitit sic thote Driteroi, kolosi yne. Mendoj se e meriton me shume intreres e vleresim per krijimtarine e tij, nje pasuri e madhe kombetare letrare. Eshte nderi dhe krenaria jone.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0