Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sk3rdi - Marley (Feat. G-UP)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  135

Ref(2x)
Marley Marley du me pi, mbushe Fletën
Marley Marley je dhe ti, e ndezim Tjetrën

Marley Marley e tymosim si Marley
Ti quje si t'dush un kët e quj My Darling
Marley Marley urreje pëlqeje
Tër ditën qe do vdes un e kom rreth meje
Edhe ditën time t'vështir
Kur jena bashk kena kalu shumë mirë
Kundër sistemit i lirë pa zinxhir
Kurr nuk kom qesh per tu shtirë
Mushi gotat plot birrë.
Gzuar!! Ju jeni t'dështuar
Pasi jetoni t'friksuar
I paragjykuar ! A e di çfarë!?
Konceptet e juja I dredh bashk me ganxha dhe zjarr.

Ref (2x)
Marley Marley du me pi
Mbushe fletën
Marley Marley
Je dhe ti
E ndezim tjetrën.

Marley Marley mes vargjesh dhe beat-esh
Bonnie and clyde prej vitesh
Jom i dashurum pasi kam tymos aq shum
Sa që e kam si parfum.
Anej nga vi unë, marley e dredhim, e nezim
Éshtë pasion dhe punë, e mbjellim, e shesim
Çunat nuk flejn gjum, e presin mëngjesin
E mysin n'volum, t'vërtetë gjer sa t'vdesim
Ne prap ju përshëndesim..
Sa herë që urreni, ne buzëqeshim
Kena tym edhe flow në hapsirë edhe kohë
Marley Marley sa herë mbi skenë hipa
Nëse ke t'bosh me kto tipa
Tym edhe flakë jena n'tripa
MONEY, BOTTLES, DHIPA...

Ref (2x)
Marley Marley du me pi
Mbushe fletën
Marley Marley
Je dhe ti
E ndezim tjetrën.

(2x)
Më jep pak marley vendin zjarr ta ndez, une dua tkallem deri në mëngjes.

Ref (2x)
Marley Marley du me pi
Mbushe fletën
Marley Marley
Je dhe ti
E ndezim tjetrën.


Ky tekst u dërgua nga irdi   ALDOoooSkerdi
Featuring: G-UP
Renditja: Top 200
Publikimi: 04/12/2014


Sk3rdi - Marley
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Marley".
3. Video është e këngës "Marley", por nuk këndohet nga Sk3rdi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Skerdi:


Komente 4