Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skender Lazaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Përmet 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
BIOGRAFIA: Skender Lazaj është një shkrimtar i njohur. Lindur në Përmet dhe banues në Brescia Itali, kryetar i lidhjes sè shkrimarève dhe artistève shqiptarè nè Itali, botues i tre vèllimeve poetike Shqip-Italisht 'RINGJALLEM PER DASHURINE' Shqip 'HIRI I LOTEVE', dhe BALADA E VJOSES, i botuar nè disa gazeta dhe revista nè Shqipèri dhe Itali. Gjithashtu pjesmarrès nè disa antologji poetike, fitues çmimit të dytë në vitin 2015 pèr Çajupin organizuar nè Gjirokastèr!...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Aleksander Çulaj

Miltiadh Davidhi

Zef Mulaj

Vasil Tabaku

Arshi Pipa

Jorgo Bllaci

Kasem Trebeshina

Ahmet Kolgjini

Isuf Luzaj

Xhevahir Cirongu

Tags: Skender Lazaj, Skënder Lazaj Trebeshina


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet