Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skifter Etemi - Kolazh Dasme Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  11

Seç te mbeten duart
Te mbeten ne buke
Ti moj gushebardha
Gjerdan gure gure x2

Pse s'e ngrite koken
Kur te thirra une
Ti moj gushebardha
Gjerdan gure gure x2

...

O nusja jone
Aman shtat selvije
O qenka shume
Moj e pelqyer e x2

E ky babai
Aman qe te rriti
E lum e lum moj
C'paska ushqyer e x2

O ky bandilli
Qe te morri ty e
O nuk ka dale moj
I genjyer e x2

...

Sot e dymije vjete mepare
Na therrasin ne rrajcare
Keshtu me thote ime gjyshe
Merrja nipçe valles dyshe x2

E kenduar vallja jone
Dhe me shume na jehon
Eshte e rralle lulja mbi lule
Kerceje veç me daulle x2

Eshte i gjithe pa keputur fare
Dore per dore vallja rrajcare
Se keshtu e kem tradite
Gjer tek pleqte e tek femijte x2

E kenduar vallja jone
Dhe me shume na jehon
Eshte e rralle lulja mbi lule
Kerceje veç me daulle x2

...

E kenduar vallja jone
Dhe me shume na jehon
Eshte e rralle lulja mbi lule
Kerceve veç me daulle x2


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Skifter Etemi - Kolazh Dasme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kolazh Dasme".
3. Video është e këngës "Kolazh Dasme", por nuk këndohet nga Skifter Etemi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Skifter Etemi:


Komente 0