Më mbaj mend (për 1 muaj)

Skifter Etemi - Moj Strugane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Çubarake moj Strugane
tundu, shkundu e hidh valle
hidhe vallen dalë nga dalë
me fustanin palë palë
hidhe vallen dalë nga dalë
me fustanin palë palë

me fustanin palë palë
seç i shkon valles vërdallë
sa lezet sa bukuri
kur ma lozën vallen ti
sa lezet sa bukuri
kur ma lozën vallen ti

Oh kto duart e tua
Stugane qëndisur me lule
eja rreth pas meje
mos mu bëj fodulle
eja rreth pas meje
mos u bëj fodulle

pa dil pak nga vallja
moj të theret bandilli
ta ka sillë fustanin
moj ngjyre trendafili
ta ka sillë fustanin
moj ngjyre trendafili
ngjyre trendafili


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23

Skifter Etemi - Moj Strugane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Strugane".
3. Video është e këngës "Moj Strugane", por nuk këndohet nga Skifter Etemi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Skifter Etemi:


Komente 0