Më mbaj mend (për 1 muaj)

Smail Puraj - Larg Ne Gurbet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  4

Vers.1:
U largove ngurbet shkove,
une mbeta ktu
se shum shpejt do te kthehesh
me ke pas premtu

Ref.:
2x
Atje larg dikun ngurbet ti tash po jeton
ke harru se en vendlindje, dikush per ty menon

Vers.2:
Zemren time ne duart ta lash
dhe meveti e ke marr
ver mas veres jam tu prit se ndoshta ke me ardh
ver mas veret jam tu prit se ndoshta ke me ardh

Ref.:
2x
Atje larg dikun ngurbet ti tash po jeton
ke harru se en vendlindje, dikush per ty menon

Atje larg dikun ngurbet ti tash po jeton


Ky tekst u dërgua nga youtube.com/kosovare2007Smail Puraj
Publikimi: 01/12/2011


Smail Puraj - Larg Ne Gurbet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Larg Ne Gurbet".
3. Video është e këngës "Larg Ne Gurbet", por nuk këndohet nga Smail Puraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Smail Puraj:


Komente 0