TEKSTESHQIP

Smail Puraj
Jeta Ime
Lyrics

U largova ne vetmi te lashe
N'kurbet shkova kurre ma nuk te pashe
Edhe sot ate dite e kujtoj
Lotin tend s'mund ta harroj

S'i harroj lutjet si te femise
Mos ja kthe shpinen dashurise

Ref...
Jeta ime jo nuk ishte loje
Tash kur humba tash po e kuptoj
Rruget e huja tash me lot i laj
Se m'ka vra dashuria e saj

Seç me doli mua tash kjo jete
Me fituar dhe me i humbur krejt
Cka me vyn jeta ne pasuri
Kur larg meje qendrove ti

S'jam i lumtur as s'do te jem
I lumtur pa ty s'muj me qene

Ref...x2
Jeta ime jo nuk ishte loje
Tash kur humba tash po e kuptoj
Rruget e huja tash me lot i laj
Se m'ka vra dashuria e saj

...

INFO
Ky materiali muzikor është përcjellë tek audienca e gjerë i ilustruar në dimensionin vizual edhe me videoklip, i cili u publikua me datë 6 Shkurt 2013.