TEKSTESHQIP

Smail Puraj & Albina Jahjaga
Eshte Kon Kur Eshte Kon
Lyrics

Shume e urte je kan moj gru
Tash ke nise po m'tut
Kur po m'thirr me te ndihmuar
Dy kambet po m'i keput

Kur ka qene dynjaja ma heret
Jam kan vetem ne kete shtepi
Ti ke qene ne lagje
As zani s't'u ka ndi

??? ne njeri
Ti çka je tuj thane
Ajo kohe kur ishe veti
Asht kan kur asht kan e

Mbaje mbend prej ketij dakiku
Keto fjale qe t'i thashe
Kerkush s't'vet ma qysh ishe
Po qysh je tash

Ref...
Kur po rrin me mu ne shpi
S'po dukesh kurrqysh
Neper qytet si top modele
Bohesh femer msysh pse

Qysh rri n'shi dhe ne qytet
Jo nuk asht pune per ty
Puna jote asht me shuj bre
Me i kqyr keta femije

Pse po del kaq shpeshe o gru
Trego pash kete jete
Nuk po dua me t'pengu
Veç po du me t'vet

Veç po du me t'vet

Nese ke diçka problem
Merzine mos ma nxirr
Veç me shkruj nje sms o
N'telefon mos m'thirr

Ref...
Kur po rrin me mu ne shpi
S'po dukesh kurrqysh
Neper qytet si top modele
Bohesh femer msysh pse

Qysh rri n'shi dhe ne qytet
Jo nuk asht pune per ty
Puna jote asht me shuj bre
Me i kqyr keta femije

...

Ref...
Kur po rrin me mu ne shpi
S'po dukesh kurrqysh
Neper qytet si top modele
Bohesh femer msysh pse

Qysh rri n'shi dhe ne qytet
Jo nuk asht pune per ty
Puna jote asht me shuj bre
Me i kqyr keta femije

Kur po rrin me mu ne shpi...

INFO
Për këngën ka punuar si orkestrues Daniel Bartik.