Më mbaj mend (për 1 muaj)

Snupa - Rruges (Feat. Dibo)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rruges" kënduar nga Snupa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Keba - Rruges

Whole clique rolling wit a blind
7 veta en fugon sikur polici
Xhamat e zi sirenat en xhip
9’s with us e kilen me veti
Swagi mu ka ndrru
Dhipat mu ka ndrru
Paret mu kan ndrru
Amo une kurr skom ndrru
Me tnjejtim jom kon me tnjejtit jom
Npllug jom kon e npllug un jom
Hala qai motherf**ker jom
Keba pergjithmon
Gjerdanet n qaf flori e diamant
Platin gur i art e ni ongjell me kallash
Foli per kila un nuk foli per gram
E kom mshef qaty en divan
Hala jom qai djali rruges
Kingpin frank lucas
Rreshtoj armaten Joyner Lucas
Ncant me veti e kom buken
Dhipat ven vet ne nuk i folim
Shum na njofin asnjo se njofim
Gjarpnat po vijn amo na pi shofim
Ja u presim kryt sa kufirin e kalojin
Kufirin e kaloj pertej kufirit e qoj
Ndogan un po shkoj asni njeri sum ndaloj
Telefoni airplane mode paret n kasafort
Vulat npasaport ata nuk po mkapin dot

Fifty Racks On My Bands on My Jeans On my Swag
Fifty Racks On My House On My Deck On My Neck
Fifty Racks On My safe They’re safe They’re Safe
Fifty Racks on My Trap They’re there Ain’t going no where

Designer like panda diamonds like rihanna
Vvs qafa mobster like montana

30 racks ke canta sipping on dat fanta
Ktu osht krejt banda prej dhipit tat ki tfala
Krejt senet e rralla

(Hook 2x)

Kjo so per Tv kjo muzik i perket rruges
Kjo so per reklam osht e verteta rruges
Krejt kta po rrejn yo bro look em
Kur na hym n loj krejt kta u tuten

Outro:

muj me qel shampanjen per sen tkarit
Muj mi prish do lek per sen tkarit
Ato muj me qu nbutik per sen tkarit
Muj mja ble unaz per sen tkarit
qeli shishe dit per dit fest e kom dit per dit
dajt nlagje mbojn vizit civilat shkrepin fotografit
un i kqyri un i di se ku jon shum mir i di
Im the kingpin sippin lean

Elinel - Rruges

2x rruges kur un vi
ti po mqyr me xhelozi
un nuk di ti qa ke niii
po ski gjak me u perfshiii jaaa

kejt armiqt e miii
qe shiten si shokt e miii
mos menoni qe se dii
se se lo ropt pa jauuu iiiiii jaaaa

kejt pe dojn ket ellin e eger
e t'vjeter
kejt pe dojn qa qes n'leter
sa qe po m'rri te 1 dileme tjeter
a me jau than naj fjale
se fjala mvlen teper
bubrreca si ju kom mshiru teper
ma i forti jom qa qe je ma i vjeter
tjepi respektin per moshe per sen tjeter
sa i perket muzikes ajo tem tjeter
thellsine e menimit ta mati me milimeter
guxo bo replik tjeter e kthej 9 milimeter
mun me m'than jom veq fjale e skom veper
po bile qito fjal i kom Kryeveper
najsen tjeter???
po mvjen keq qe spo mha kari nese t'preka nseder
me duru ju kom duru teper
bile per durimin meritoj me mthirr mjeshter
shimi n'pjesen tjeter

rruges kur un vi
ti po mqyr me xhelozi
un nuk di ti qa ke niii
po ski qef me u perfshiii jaaa

kejt armiqt e miii
qe shiten si shokt e miii
mos menoni qe se dii
se se lo ropt pa jauuu iiiiii jaaaa

Mkan vyjt shokt kur jom kon ngusht
tu honger naj shkelm a naj grusht
nevojli per 1 fjale tmire qe se tha kerkush
zjermi pa mu dhez mire ju mu pshurrshi n'prush
tash koha bashk me qendrimet ndrrun'
do m'dojn do dojn me dite a kom kime n'hun
posht shkojn si shkojn as dyshimet n'fund
menen qe mi hajn kokrrat jau qi me dhun
ti mu bo un, un mu bo ti
me pa qysh tshoh ishe mshel nshpi
mos hajde ti te un se un po vi te ti
veq lshoja zanin, ngo, ri...

rruges kur un vi
ti po mqyr me xhelozi
un nuk di ti qa ke niii
po ski gjak me u perfshiii jaaa

kejt armiqt e miii
qe shiten si shokt e miii
mos menoni qe se dii
se se lo ropt pa jauuu iiiiii jaaaa

Vetoni - Rruges

jee rruges tem kur eci njerzit folin
po hehe kan qa me fol

reff 2x rruges tem kur eci njerzit folin ka qe sna dojn e qe facen e mrrolin i pa thyshem mbes sen kon nuk e ves ex3em me sukses numer 1 deri des

ton per njo njo per ton kom thon repp kur as njo sjon kon vet i kom qel rrugt vet i kom shti hund qe kllika jem sot mij pas ma mir punt
une e di qka duhet me thon qysh duhet me kput litarin kur osht i holl thuhet talentin e qmoj plus i ndihmoj ksaj here ket loj me vetonin pe boj

vetoni
ky esht hiti i par heyy ppor jo dhe hiti i fundit po vij si ushtar heyy po marshoj drejt albumit prej qe isha i vogel e deri sa u rrita kontributin n'repp me dhon si me enderr une e prita

reff 2x 2x rruges tem kur eci njerzit folin ka qe sna dojn e qe facen e mrrolin i pa thyshem mbes sen kon nuk e ves ex3em me sukses numer 1 deri des
vetoni
fjala jeme vul per juu sum ki njoft tash ndin per mu n'sistem t'repit forcen e lash maii fort se kurr jom bash tash krahun e nxet maii fort se guri kush o i fort te na i ndalet turri qeky qe jom provom e sfidom po tutesh e sdon se e din qe kabon

klani
jeew ty mos ta ndin o dosti jem e ki krahun e nxet ska ku t'dhem kon ti se don e rrxon kur don kreiit njerzt e mi me ty jon ton !!
..ty mos ta ndin o dosti jem e ki krahun e nxet ska ku t'dhem kon ti se don e rrxon kur don kreiit njerzt e mi me ty jon ton

reff 4x
rruges tem kur eci njerzit folin ka qe sna dojn e qe facen e mrrolin i pa thyshem mbes sen kon nuk e ves ex3em me sukses numer 1 deri des
rruges tem kur eci njerzit folin ka qe sna dojn e qe facen e mrrolin i pa thyshem mbes sen kon nuk e ves ex3em me sukses numer 1 deri des
rruges tem kur eci njerzit folin ka qe sna dojn e qe facen e mrrolin i pa thyshem mbes sen kon nuk e ves ex3em me sukses numer 1 deri des
rruges tem kur eci njerzit folin ka qe sna dojn e qe facen e mrrolin i pa thyshem mbes sen kon nuk e ves ex3em me sukses numer 1 deri des


Publikimi: 17/05/2015Më Shumë Këngë Nga Snupa:


Komente mbi këtë këngëSnupa - Rruges
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rruges".
3. Video është e këngës "Rruges", por nuk këndohet nga Snupa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.