Më mbaj mend (për 1 muaj)

Solo
  • Emri i Vërtetë:
  • Serxhio Sufa
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 22 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Korrik 1999
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9648
Këndon kryesisht: hip-hop

Solo është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Emri i tij i vërtetë është Serxhio Sufa dhe është me origjinë nga Kruja. Ka 2 motra dhe një vëlla. E filloi karrierën në vitin 2019.

Më datë 20 Maj 2019, Finem publikon videoklipin "Benzi", në bashkëpunim me Solon.

Më datë 16 Gusht 2019, Finem & Solo publikojnë videoklipin "Jeni T'lodh".

Me date 27 qershor 2019, Solo bëhet pjesë e "Friends Entertainment", nën menaxhimin e së cilës nodhen edhe shumë artistë të tjerë të talentuar si: Tayna, Finem etj.

Më datë 16 Janar 2020, Solo publikon videoklipin "Hajvana" dhe njofton se është larguar nga kompania "Friends Entertainament".

Më datë 7 Korrik 2020, Finem & Solo publikojnë videoklipin "Elizabeta".

Më datë 13 Nëntor 2020, Stresi, Finem & Solo publikojnë videoklipin "Per Veti".

Më datë 16 Dhjetor 2020, Solo publikon videoklipin "Tritol". Teksti i këngës u shkrua nga Solo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 21 Maj 2021, Finem & Solo publikojnë videoklipin "KPT2". Teksti i këngës u shkrua nga Finem & Solo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

Më datë 26 Korrik 2021, Solo publikon videoklipin "ZigZag". Teksti i këngës u shkrua nga Solo. Produksioni audio u realizua nga Arlenn.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Kida277  

Komente

28487

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente 28487