Sophie Castriota
Sophie Castriota

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Sophie Castriota është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Stërmbesa e Skënderbeut, Sophie Castriota këndon në këngën “Xhamadani vija vija”. Bukuroshja me një zë mjaft të ëmbël është brezi i 14-të i heroit tonë kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu. Sophie është përfolur se ishte në lidhje me reperin prishtinas, Skivin, me të cilin është parë disa herë në rrugët e Prishtinës. Por, çifti besohet se i ka ndërprerë relacionet e tyre për shkak të distancës. Sophie Castriota is a talented Australian musicia...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0