SOTAP
SOTAP

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: SOTAP është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe heavy metal. Vegim Uflla - Gitare Ledri Mahmuti - Tupana Granit Krasniqi - Bas Gitare Etrit Haxhiu - Vokal Robert Shala - Gitare/Vokal Më datë 29 Prill 2014, SOTAP publikojnë videoklipin "Shallfj". Në vitin 2021, Sotap publikojnë albumin "Sotap". Më datë 17 Tetor 2022, Sotap publikojnë videoklipin "Diskotekë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë SOTAP. Në vitin 2023, Sotap publikojnë albumin "Surprizë Ep"....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0