Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sotiraq Naci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24
  • Vendlindja:
  • Gjirokastër 
  • Mosha:
  • 60 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Sotiraq Naci është një shkrimtar. Sotiraq Naci mori mesimet e para te shkolles fillore ne shkollen Vasil Shanto ne Tirane. Rreth viteve 1967-1971 e ne vazhdim shkollen tetevjecare dhe te mesme i ka mbaruar ne Rreshen Mirdite ne vitin 1978. Me pas ka vazhduar disa kurse specilizimi e midis tyre te aktrimit e te rregjizures. Qe ne fillesat e tij dallohej si nje nxenes capken i etur mbas letersise dhe poezise.Fillimet e vjershave te tij e kane zanafillen qe nga fillorja qe i ka bot...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Nikollë Loka

Nazmi Abazi

Arqile Garo

Xheladin Çitaku

Shaban Abazi

Isuf Hoxha

Vahit Nasufi

Fatmir Çitaku

Kasam Shaqirvela

Gëzim Ajgeraj

Tags: Sotiraq Naci


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet