Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sovran Olluri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Sovran Olluri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Karieren e muzikes e ka filluar ne moshen 16 vjeqare. Kengtari Sovran Olluri eshte i njohur si kengetar i muzikes popullore dhe argetuse. Eshte i njohur si kengetar qe kendon ne dasma, por nuk mungon as ne mbremje rinore. Në vitin 2016, Sovran Olluri publikon albumin "Live 2016". Më datë 8 Prill 2017, Sovran Olluri publikon videoklipin "Me Tradhti". Më datë 12 Shkurt 2018, Sovran Olluri publikon videoklipin "Pranverat Pa Lule". Më dat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentLive 2016 (2016)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Laurant Halimi

Adriatik Asllani

Hala Osmanollaj

Liridon Vllahiu

Merki Buduri

Shqiprim Sylejmani

Pleurant Aliti (Landi)

Valdrin Durmishi

Patriot Deliu

Edijan Muhaxheri

Tags: Sovran Olluri


Komente mbi këtë artist