Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Spartak Tili

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Spartak Tili është një autor këngësh i njohur. Kompozitori Spartak Tili ka disa vite që është kthyer nga Greqia, por tregon se nuk e kishte pritur kurrë që të ishte një situatë kaq problematike me krijimtarinë muzikore shqiptare. I njohur për kompozimet e tij që në vitet ’70, kompozitori tregon se çfarë situate ndesh sot në institucionet shtetërore një krijues në muzikë. Sipas kompozitorit, asnjë institucion nuk pyet për krijimtarinë shqiptare, por vëmendja është përqendruar në veprat e autor...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Kushtrim Hajrullahu

Muharrem Xhediku

Florian Zyka

Fatrin Krajka

Ilir Livoreka

Kadri Sherifi

Brikel Guga

Besnik Zikolli

Drinor Zymberi

Marjan Deda

Tags: Spartak Tili


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet