A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Spiro Çomora

Choose star rating

Rating:  2.8 / Votes cast:  11
(1918-1973)  
  • Origin:
  • Korfuz 
BIOGRAFIA: Spiro Çomora is a popular writer. Lindi në ishullin e Korfuzit prej një familjeje vunjote, e cila kishte emigruar për arsye mirëqenieje në Greqi. Në vendlindje kreu mësimet fillore dhe të mesme, ndërsa shkollimin e lartë e filloi në Itali për drejtësi, por me fillimin e Luftës së Dytë Botërore nuk mundi t'i përfundonte. Nis punë si mësues dhe mbledhës folklori, puna e të cilit përfshihet në radhojën e botimeve "Visaret e Kombit" IV gjatë kohës kur min. i Arsimit Koliqi dha urdhër...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Trifon Xhagjika

Leo Gjata

Shaban Cakolli

Abdullah Konoshevci

Imri Trena

Brahim Avdyli

Ndoc Papleka

Agim Vinca

Koçi Petriti

Fahredin Shehu


Tags: Spiro Comora, Spiro Çomora

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019