Star Station
Star Station

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Preshevë Kosovë

Biografia

BIOGRAFIA: Star Station është një këngëtar. Bunjamin Ahmeti (Star Station) ka jetuar 14 vjet në Preshevë ku vendlindja e tij është aty. Star Station filloi të merret me muzik që kur ishte 18 vjet (2011). Ai shkollën fillore filloj dhe mbaroj në Preshevë në fshatin Leran ku shkolla quhej "9 Maji". Kurse në vitin 2005 u shpërngul në Fushë Kosovë ku filloi dhe mbaroj shkollën e mesme në "Universum College" në Prishtinë-Veternik. Këngën e parë që e publikoj ishte "Kthehu Ti" në mars të vitit 2...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0