TEKSTESHQIP

Stefan Marena
Rete S'na Ndajne
Lyrics

I.

Zhurme marramendese avioni ngre
Me kujton sa larg prap ti nisur je
Avioni zhduket kur koken ngre
Lart ne qiell shikoj vetem re.

Sa here qe iken zemra gufon
Ngarkuar n’endrra me ty shtegton
E ngushlloj veten , m’ pelqen te mendoj
Se heren tjeter me ty udhetoj

REFRENI:

Boarding time ,boarding time
Boarding time rete me s’do na ndajne
Se dhe diellin kur s’e shikojme
Ai mbi re, mbi re ndricon

II.

Gjurme dashurie ne qiell me therret
Dhe kengen time ti larg e prêt
Nga endrra kenga ty do te zgjoje
Dhe vec me ty do te udhetoj

DËRGOI: