Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stine - Dikur  (Feat. Brikena Asa)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika & Teksti:

Stine

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Brikena Asa

30/03/2019

2019-03-30T17:06:40+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dikur" kënduar nga Stine.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Stine i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Denis Taraj - Dikur

Mengjeset agojne
Gjithçka ndodh si perher
Pa ty une kur zgjohem asgje sesht si ateher
As rrezet e diellit
Nuk e ngrohin dote
Ftohtesin e ksaj zemre qe per ty u perlote
Ref...
Me vargje do kendoj historin qe perjetuam
Dhe gjith botes ti tregoj
Diten kur u dashuruam
Me vargje do kendoj historin qe perjetuam
Dhe gjith botes ti tregoj
Dikur ne u dashuruam

Bridge...
Te shohe kudo, kudo ku shkel
Lumturin qe me dhurove
Te shohe kudo, kudo ku shkel
Ajo ndjenj gjithnje do ngel

Ref...
Me vargje do kendoj historin qe perjetuam
Dhe gjith botes ti tregoj
Diten kur u dashuruam
Me vargje do kendoj historin qe perjetuam
Dhe gjith botes ti tregoj
Diten kur u dashuruam
Me vargje do kendoj historin qe perjetuam
Dhe gjith botes ti tregoj
Dikur ne u dashuruam...

Shaliani - Dikur

Dikur kena pas dashni
e rrespekt per më të vjetrit,
e tash pe dojna paren besa ma shum se veten.
Dikur e mbulonim sofren e nuk na nxike shpija,
kenaqesia ma e madhe, nipa, mbesa edhe bija.
Tash mendjen na ka humb kejt kjo puna interesit,
telefonin ndor as qysh je kon spe vesim.
Një kerr te shtrenjt para dere e ka bo jarani,
dy kamb me nje kepuc e ka lidh shejtani.
I erdh koha qe per gra spo fol vllau me vlla,
motra koka bo e huja te vetin me sy sdon me pa,
sdi ma rand a ka ku i joti te behet si shka,
tu e kshyr pasurin shpesh kena ra ne bela.
E sa pak kena pase si grusht jemi majt
e sa shum kena tash njani-tjetrin tu e shajt.
Kjo jeta po te qojke ka ty s'pe mendojshe
bon te mira sa dush e ne fund po harrojshe.

REF. 2X:
Duaje fort te parin
e mos e shlo pi dore,
mos u ben humbes
por ndihu gjith fitore.
Per nje pun te keqe
mos ja qit te mirat ne uje.
Ka than Zoti ne KURAN
farefesin duhet me rujt.

Sdi koha a njerzimi, cila ka ndryshue,
dje i qajtem hallet e tash mundohemi me shkaterrue.
Sytë kejt ka parja nuk po kshyret kush ne pasqyre,
s'folet fjala ne kater sy,
ngulet thika shpejt mbas shpine.
Ku mbet marrja e marifeti qe spo folin mes veti,
neser vjen vdekja e kurxha s'merr me veti.
Dyqysh dora a shtrengu e na ka marr lakmia
e tash zemra u zvoglu mbizotron xhelozia.
Dikur dashamirt i pritshmi jasht para deres,
sot pritojm me lu vendin si mi thon s'di pse erdhe.
Dy shokë bashk sun i bën, sot nuk eshte sikur dje,
i keq aj, i keq ky, kerkush veten nuk pe sheh.
U harrue tradita, u harrue zakoni,
burri ka mbet burr amo nuk po i ndihet zani.
Buka moçme u harrue, milli ne mangje sasht tu shku,
se ka dal ma e reja " Gruja burrin me sundue".

REF. 2X:
Duaje fort te parin
e mos e shlo pi dore,
mos u ben humbes
por ndihu gjith fitore.
Per nje pun te keqe
mos ja qit te mirat ne uje.
Ka than Zoti ne KURAN
farefesin duhet me rujt.

Niil-B - Dikur

Shum here shprehna eger jo qe du me tut
po as jeten se kom pas t’but
sa her qe bi n’gjum lutna per jeten
ma shum lutna per njerzt e mi se per veten

Mushna edhe ka 1 got
sa her qe m’kan tradhtu jom bo veq ma i fort
ju jeni t’vogel e madhe kjo bot
ma i kfjellt se ju edhe kur bona rrot

Shum her spo foli po pritoj ose po mana
po instrumentallat po mi nxerin fjalt me dana
sjom kon i lumtur kur ka kajt Nana
sot po kan pi gzimit se ka rrit luana

Un prej teje kom mendim tjeter
une shokt i shoh si vllazen e paren veq leter
fjalen fjal edhe vepren veper
pllastiken nuk kshyri me bo heker

N’ket qytet jom simbol
kan mem majt n’mend edhe n’arkivol
ti nese menon me rrejt ma mir mos fol
hesht pak se na ke rrejt boll (bi**h)

ref
Kur e di qe kom naj pun nuk flej shum
ma mir mem urrejt se mem dasht rrejshum
dikur pata pak sot i kom n’shej shum
edhe truqi n’gjep o kam rrin jeshum

Kurr si kom harru ata qe m’kan nimu
as ata qe pi inatit jon kthy me sulmu
ata qe deri dje suksese m’kan uru
sot urrejtje jon tu pru (f**k you)

Nuk repiti nese sma then beati
se fjalt e mia n’qfar do beatit nuk ja ngjiti
une dje kom pas qka sot nuk ki ti
ja t’q* nonen mir ja si mac nuk grithi

N’ket koh qe po jetojm parja fol
si ki paret me veti nuk ki goj
nuk e di pi shokve qka po pret
Edhe hija kur o errt naten t’len vet

Kaniher habitna me rimat e mia
mendoj qe i kom vjedh e sjon rimat e mia
po nese sjon t’miat qysh k*** mu kon tina
ata nuk din me shkru ksi rima

ref

Kur e di qe kom naj pun nuk flej shum
ma mir mem urrejt se mem dasht rrejshum
dikur pata pak sot i kom n’shej shum
edhe truqi n’gjep o kam rrin jeshum

Ti shum ki qef mos mem pa kerkun
amo un ko me t’zon 1 dit dikun e ko me t’rreh shum
shum i kom edhe lidhjet e forta shum
edhe truqin me llastik e kom shum

I kom shum sene pa i thon
shum fallca anash i kom lon
me shum ftyra more kokni kon
skom besu shum po apet so von

Repin ja kom borgj rrugve perqato jom majt
Kom shkru sa her qe kom dasht me shajt
Jom qart kur jom majt mos me kajt
t’kom lon permas se ti ke ec un kom ngajt (bi**h)

Ti je ma fallc se patikat e tua
edhe tekstet e tua jon tekstet e huja
kto rrena tjeter kujt shko thuja
sa i kshyr punt e mia kshyri punt e tua

Rrug t’gat kisha pas haver me shkru ni liber
n’kafazin tem njeri un e ni veten si tiger
As vetes n'pasqyre kaniher si jap qehre
Qysh mi dhon tjerve? Qe me men hala jon n'qerdhe

ref
Kur e di qe kom naj pun nuk flej shum
ma mir mem urrejt se mem dasht rrejshum
dikur pata pak sot i kom n’shej shum
edhe truqi n’gjep o kam rrin jeshum

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Stine:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet