Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3
  • Emri i Vërtetë:
  • Gordon Matthew Thomas Sumner
  • Vendlindja:
  • Wallsend 
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Sting është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Gordon Matthew Thomas Sumner CBE, known on stage as Sting, is an English musician, singer-songwriter, multi-instrumentalist, activist, actor and philanthropist. He was principal songwriter, lead singer, and bassist for the new wave rock band The Police before a solo career. He has included rock, jazz, reggae, classical, new-age and worldbeat in his music. As a solo musician and a member of The Police, he received 16 Grammy Awards, his first for b...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtarePërkthime:


Hitet e fundit:


Këngë Të Tjera:

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

David Bowie

Lionel Richie

T.I.

Justin Timberlake

Arash

Mika

Nick Jonas

Guy Sebastian

Riccardo Cocciante

Akon


Tags: Sting

Krijo Një Kartolinë