Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sting - Rise And Fall

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rise And Fall".
3. Video është e këngës "Rise And Fall", por nuk këndohet nga Sting.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sting - Rise And Fall  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Sometimes in life you feel the fight is over (over)
And it seems as though the writings on the wall (yeah)
Superstar you finally made it
But once your picture becomes tainted
It's what they call
The rise and fall (x2)

I always said that I was gonna make it
Now it's plain for everyone to see
But this game I'm in don't take no prisoners
Just casualties
I know that everything is gonna change
Even the friends I knew before me go
But this dream is the life I've been searching for
Started believing that I was the greatest
My life was never gonna be the same
Cause with the money came a different status
That's when things changed
Now I'm too concerned with all the things I own
Blinded by all the pretty girls I see
I'm beginning to lose my integrity

Sometimes in life you feel the fight is over (over)
And it seems as though the writings on the wall (yeah)
Superstar you finally made it
But once your picture becomes tainted
It's what they call
The rise and fall

I never used to be a troublemaker
Now I don't even wanna please the fans
No autographs
No interviews
No pictures
And less demands
Given advices that were clearly wrong
The type that seemed to make me feel so right
But some things you may find can take over your life
Burnt all my bridges now I've run out of places
And there's nowhere left for me to turn
Been caught in compromising situations
I should have learned
From all those times I didn't walk away
When I knew that it was best to go
Is it too late to show you the shape of my heart

Sometimes in life you feel the fight is over (over)
And it seems as though the writings on the wall (yeah)
Superstar you finally made it
But once your picture becomes tainted
It's what they call
The rise and fall

Now I know (now I know)
I made mistakes (made mistakes)
Think I don't care
But you don't realise what this means to me
So let me have
Just one more chance
I'm not the man I used to be
Used to be

Sometimes in life you feel the fight is over (over)
And it seems as though the writings on the wall (yeah)
Superstar you finally made it
But once your picture becomes tainted
It's what they call
The rise and fall (x3)


Më Shumë Këngë Nga Sting:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet