Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sting - Never Coming Home

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Never Coming Home".
3. Video është e këngës "Never Coming Home", por nuk këndohet nga Sting.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sting - Never Coming Home  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Well it s five in the morning and the light s already broken
And the rainy streets are empty for nobody else has woken
Yet you turn towards the window as he sleeps beneath the covers
And you wonder what he s dreaming in his slumbers

There s a clock upon the table and it s burning up the hour
And you feel your life is shrinking like the petals of a flower
As you creep towards the closet you re so careful not to wake him
And you choose the cotton dress you bought last summer

There s a time of indecision between the bedroom and the door
But the part of you that knows that you can t take it any more
There s the promise of the future in the creaking of the floor
And you re torn if you should leave him with a number

And in your imagination you re a thousand miles away
Because too many of his promises got broken on the way
So you write it in a letter all the things you couldn t say
And you tell him that you re never coming home

She starts running for the railway station praying that her calculation s right
And there s a train just waiting there to get her to the city before night
A place to sleep a place to stay will get her through another day
She ll take a job she ll find a friend she ll make a life that s better

The passengers ignore her just a girl with an umbrella
And there s nothing they can do for her, there s nothing they can tell her
There s nothing they could ever say would change the way she feels today
She d live the life she d always dreamed if he had only let her

Now in her imagination she s a million miles away
When too many of his promises got broken on the way
So she wrote it in a letter all the things she couldn t say
And she told him she was never coming home
She told him she was never coming home

I wake up in an empty bed a road drill hammers in my head
I call her name there s no reply it s not like her to let me lie
It s time for work it s time to go but something s different I don t know
I need a cup of coffee I ll feel better

I stumble to the bathroom door, her make up bag is on the floor
It really is a mess this place it takes some time to shave my face
I m not really thinking straight she never lets me sleep this late
I m almost done and then I see the letter

In his imagination she s a universe away
Too many of his promises got broken on the way
So she wrote it in a letter all things she couldn t say
And she told him she was never coming home,
She told him she was never coming home,
She told him she was never coming home

I m gonna live my life
And she told him she was never coming home
I m gonna live my life in my own way


Më Shumë Këngë Nga Sting:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet