Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Sting - The Book Of My Life

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "The Book Of My Life".
3. Video është e këngës "The Book Of My Life", por nuk këndohet nga Sting.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Sting - The Book Of My Life  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/01/2007

2006-12-31T23:00:00+00:00Let me watch by the fire and remember my days
And it may be a trick of the firelight
But the flickering pages that trouble my sight
Is a book I m afraid to write

It s the book of my days, it s the book of my life
And it s cut like a fruit on the blade of a knife
And it s all there to see as the section reveals
There s some sorrow in every life

If it reads like a puzzle, a wandering maze
Then I won t understand til the end of my days
I m still forced to remember,
Remember the words of my life

There are promises broken and promises kept
Angry words that were spoken, when I should have wept
There s a chapter of secrets, and words to confess
If I lose everything that I possess
There s a chapter on loss and a ghost who won t die
There s a chapter on love where the ink s never dry
There are sentences served in a prison I built out of lies.

Though the pages are numbered
I can t see where they lead
For the end is a mystery no-one can read
In the book of my life

There s a chapter on fathers a chapter on sons
There are pages of conflicts that nobody won
And the battles you lost and your bitter defeat,
There s a page where we fail to meet

There are tales of good fortune that couldn t be planned
There s a chapter on god that I don t understand
There s a promise of Heaven and Hell but I m damned if I see

Though the pages are numbered
I can t see where they lead
For the end is a mystery no-one can read
In the book of my life

Now the daylight s returning
And if one sentence is true
All these pages are burning
And all that s left is you

Though the pages are numbered
I can t see where they lead
For the end is a mystery no-one can read
In the book of my life


Më Shumë Këngë Nga Sting:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet