Më mbaj mend (për 1 muaj)

Street Ranger - Per Ty Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Reff

Ok baiibeehh , tii vetemmm keshtuu vazhdooo, please mos me harroo
per tyy jetova, per ty kendova, per tyy ket keng ty ta kushtova
please don't forgot meee, unn te deshaa me zemer tyy
tash e kuptova, sa t'dashurova, zemren dhe shpirtin ty ta dhurova

Pjesa pare

a e din baby cfar dite eshte sot
Nese gabon zemer lart eshte nje zot
Aj te shikon per cdo gabim qe ben
E aj e din pse nuk jam ne shtratin tend

besen ma dhe e tash vet ti mu me le
nuk je ti sot ajo qe ti ishe djeeeeee
Ka llogari edhe pse me le nvetmi
Un e di pse pikojn lotet e miiiiiiii

E un zgjona per dit me shpresen se dot jem
Si dikur prap me ty o zemra jeeeeeeem
Prap me nje vajz qe me ben mua te vuaj
Prap me dike qe me ben mua te huaj

nuk e di e se kuptoj a meritoj
Githa keto qe ajo mua mi shkaktoj
Prap po e gjej nje forc te ajo per tu kthyr
Por spo e gjej at shpres pa u zhgenjyer

Reff

Ok baiibeehh , tii vetemmm vazhdooo, please mos me harroo
per tyy jetova, per ty kendova, per tyy ket keng ty ta kushtova
please don't forgot meee, unn te deshaa me zemer tyy
tash e kuptova, sa t'dashurova, zemren dhe shpirtin ty ta dhurova

Pjesa dyte

un lamtumir ty zemer nuk mund te them
Edhe nese dikur ne vendin tend do jem
nuk jam vet ne nje gur qe peshon mbi nje tjeter
Nuk te harroj ty kurr as kohen e vjeter

tani ti ik prej meje ne cdo vend ku un jam
un do largohem por vdes kur ste kam pran
nuk do me kesh jo kurr n'endrrat e tua
Asnjeher nuk dot them o zemer sa te duaaaaaaaa

E kur do te mungoj mu ma dergon nje leter
Un aty do te jem prap po aj miku vjeter
Tanii te lutem gjitha mos ti harrosh
Se paku veq nje emer gjithmon ta perkujtosh

Te lutem kthehu mos me le mu ne ket gjendje
Ma dhuro mu tash se paku nje vemendje
un po shkoj , gjithmon te duaaaaaaaaaaaaaa
Gjithmon zemer, kur sme don muaaaaaaaaaa

Reff

Ok baiibeehh , tii vetemmm keshtuu vazhdooo, please mos me harroo
per tyy jetova, per ty kendova, per tyy ket keng ty ta kushtova
please don't forgot meee, unn te deshaa me zemer tyy
tash e kuptova, sa t'dashurova, zemren dhe shpirtin ty ta dhurova

Pjesa trete

Kujtoj vitet e rinisë me lot i shkruj në letër
Kjo zemra ime sot nuk e don asnjë tjetër
E malli më ka mbet te ajo vajz e bukur
Se ma dha mu besën e me kohën ësht zhdukur

Nuk e di fjalën time ti sot a e dëgjon
Nuk e di jo kurr moj zemër mu a më përqafon
Nuk e di a e kujton kohën qe e kaluam
Ishte një diell o engjull që ne perënduam

Reff
Ok baiibeehh , tii vetemmm keshtuu vazhdooo, please mos me harroo
per tyy jetova, per ty kendova, per tyy ket keng ty ta kushtova
please don't forgot meee, unn te deshaa me zemer tyy
tash e kuptova, sa t'dashurova, zemren dhe shpirtin ty ta dhurova


Ky tekst u dërgua nga  albulennaStreet Ranger
Renditja: Top 200
Publikimi: 15/04/2010


Street Ranger - Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Ty".
3. Video është e këngës "Per Ty", por nuk këndohet nga Street Ranger.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Street Ranger:


Komente 0