Më mbaj mend (për 1 muaj)

Stromae

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  12
 • Emri i Vërtetë:
 • Paul Van Haver
 • Vendlindja:
 • Etterbeek, Brussels 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Stromae është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo dance. Paul Van Haver, better known by his stage name Stromae is a Belgian singer-songwriter. He has established himself in both hip hop and electronic music genres. Stromae came to wide public attention with his song "Alors on danse", which became a number one in several European countries. Stromae was born in Belgium to a Rwandan father and a Flemish mother. His father, a Rwandan architect, was mostly absent during his childhood and was killed duri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Calvin Harris

James Arthur

Faydee

Iyaz

Mika

Edward Maya

Passenger

Tito El Bambino

Taio Cruz

Jason Derulo

Tags: Stromae


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet