Stupcat
Stupcat

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  •  Kosovë
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë Kosovë

Biografia

BIOGRAFIA: Stupcat është një grup artistësh i njohur. Vedat Bajrami lindi me 18 Qershor 1980 në Prishtinë është humorist dhe aktor shqiptar dhe antarë i grupit humoristik Stupcat. Osman Azemi lindi me 12 mars te viti 1978 në Prishtinë i diplomuar per Aktrim tek Profesor Akademik Enver Petrovci dhe karieren e nisi me Grupin Humoristik Stupcat. Ata jane nje grup humoristik qe debutoi ne vitin 2002 Radio Televizonin e Kosoves shkurt RTK e me vonë ne KTV ne fillim Grupi "STUPCAT" perbehej prej Osma...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0