A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Suela Kalaja - Dashuria S'eshte Rrumpall


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/09/2005

2005-09-01T00:00:00

Pjesëmarrëse në

Mikrofoni I Artë 2005


TEKSTI & MUZIKA ; SUELA KALAJA
Orkestroi: Sajmir Çili

LARGOHEM ,AFROHEM
TI ATY RRI E SHIKON
S’MUNDOHEM TE BEHEM
AJO QE TI ENDERRON
JANE SYTE E TU
QE ME TREGOJNE
SA SHUME ME DESHIRON
PO TI PSE SE PRANON

LARGOHESH ,TERBOHESH
MENDJA JOTE S’TE LEJON
TE ZGJOHESH KE FRIKE
DASHURINE TA PERJETOSH
DHE FLET PERÇART
ME VAJZA QE KE PRANE TI ARGETON
PRAP MUA ME SHIKON

REF;

JO UNE S’TE LEJOJ
TE ME SJELLESH VERDALL
GJITHE BOTA LE TA DIJE
SE DASHURIA S’ESHTE RRUMPALL
TI THUA JAM PARAJSE
POR ZJARRI S’ME MUNGON
MJAFTON TE ME SHIKOSH
TI HIDHESH TUTJE DRITHERON

JO ME NUK DURON ,TE ME SHIKOSH ME S’TE MJAFTON
HAJDE MOS VONO ,TE PRES SHUME GJATE SE KAM ZAKON
LEHTE ME PERQAFO DHE MOS E SHUAJ ZJARRIN QE NA BASHKON
MOS U MUNDO ME KOT TI MBYLLESH SYTE
UNE S’MUND TE JEM VEÇ NJE KAPRIÇO QE TE NXIT.

(MIKROFONI I ARTE 2005)


Ky tekst u dërgua nga Sajmir







Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019