A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sulejman Krasniqi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
(1937-2011)  
  • Origin:
  • Rahovec 
BIOGRAFIA: Sulejman Krasniqi is a popular writer. Suljeman Krasniqi shumë shpejt u dallua për angazhimin e tij në çështjen kombëtare. Ai u burgos nga regjimi serb për veprimtarinë e tij patriotike, ndërsa në vitin 1958 u arratis drejt Shqipërisë, ku kreu studimet e larta pranë Universitetit të Tiranës. Për shumë vite punoi si mësues në shkollat e mesme në Mat dhe Tiranë, ku botoi mijëra tregime dhe artikuj në shtypin periodik. Krasniqi është autor i një numri të madh romanesh, novelash dhe vepra...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Enver Gjerqeku

Mehmet Bislimi

Nexhat Halimi

Abdullah Konoshevci

Rifat Kukaj

Halil Xani

Vehbi Kikaj

Ali Huruglica

Fahredin Shehu

Mark Krasniqi


Tags: Sulejman Krasniqi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019