Më mbaj mend (për 1 muaj)

Suzana Qatipi

Suzana Qatipi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
Këndon kryesisht: e lehtë

Suzana Qatipi është këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1972, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali i 11-të në RTSH me këngën "Vajzat Dhe Kompozitori".

Në Dhjetor 1973, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Takimi I Brezave".

Në Dhjetor 1973, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali i 12-të në RTSH me këngën "Kur Je Në Rresht Me Partizanët".

Në Dhjetor 1976, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Dita Me E Lumtur".

Në Dhjetor 1979, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Vallja Jone".

Në Dhjetor 1979, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Vjen Brigada Partizane".

Në Dhjetor 1980, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën "Kenga Fitimtare".

Në Dhjetor 1980, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali I 19-Të Në Rtsh me këngën "Duarartet Tane".

Në Dhjetor 1981, Suzana Qatipi merr pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Këngës Djem T'ja Marrim'o".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1